13:46 - 1401/02/24
کد خبر: 95444

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل:

واحدهای تولیدی استان‌های کم‌برخوردار از ارز ۴۲۰۰ تومانی بی بهره بودند/ سود ارز ترجیحی تنها به جیب رانت‌خواران بزرگ وارد می‌شد

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل به جراحی اقتصاد ایران اشاره کرد و گفت: واحدهای تولیدی استان اردبیل و بسیاری از استان‌های کم‌برخوردار از ارز ۴۲۰۰ تومانی اصلا بهره‌مند نمی‌شدند و شاید فقط یک یا دو واحد می‌توانستند از این ارز استفاده کنند، در نتیجه سود ارز ترجیحی تنها به جیب رانت‌خواران بزرگ وارد می‌شد.

حسین پیرموذن رئیس اتاق بازرگانی اردبیل در گفتگو باسبلان ما ، به جراحی اقتصاد ایران اشاره کرد و گفت: واحدهای تولیدی استان اردبیل و بسیاری از استان‌های کم‌برخوردار از ارز ۴۲۰۰ تومانی اصلا بهره‌مند نمی‌شدند و شاید فقط یک یا دو واحد می‌توانستند از این ارز استفاده کنند، در نتیجه سود ارز ترجیحی تنها به جیب رانت‌خواران بزرگ وارد می‌شد.  

وی به تبلیغات منفی رسانه های دشمنان در اینخصوص اشاره کرد و گفت: فرصت طلبی دشمنان  زبانزد است  و آنها از هر موقعیتی برای وارونه نشان دادن حقایق و سیاه نمایی ها استفاده می کنند بنابراین امروز ملت ما فریب دشمنان را نمی خورد و به خوبی می داند که دولتمردان به دنبال تامین منافع ملت هستند.

پیرموذن به هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و گفت: امروز یارانه به صورت هدفمند و مستقیم به جیب مردم می‌رود و رانت‌خواری‌های ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف می‌شود.

وی به بخش خصوصی و ارز ترجیحی نیز اشاره کرد و گفت: تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی درخواست مهم تولید کنندگان بخش خصوصی است تا با تداوم فعالیت در این میدان مهم سرافراز باشند.

 

انتهای پیام/ج