20:50 - 1401/02/28
کد خبر: 95503

شهردار خلخال خبرداد:

اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال برای اجرای پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی خلخال

شهردار خلخال به اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال برای اجرای پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی خلخال اشاره کرد و افزود: ۹۰ درصد از واگذاری و پیمان‌سپاری این پروژه‌ها انجام شده و برای خرید قیر و آسفالت معابری شهری نیز اعتبار لازم به میزان ۲۴ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

به گزارش سبلان ما ، ودود محمدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: تمرکز پارک‌ها و بوستان‌های خلخال در مناطق مرکزی و برخوردار این شهر موجب محرومیت ساکنان مناطق حاشیه‌نشین ، سکونت‌گاه‌های غیررسمی و مناطق کم‌برخوردار از امکانات تفریحی و فضای سبز شهری شده است.

وی با بیان اینکه در سال‌ جاری ۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ستاد بازآفرینی پایدار شهری برای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهر خلخال تخصیص یافته است ، افزود: با صرف این اعتبار تحولی مثبت در ارتقای سطح امکانات رفاهی حاشیه نشین‌های خلخال  ایجاد خواهد شد.  

وی با اشاره به همکاری گروه‌های جهادی بسیج خلخال برای اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی در کنار شهرداری در محلات کم‌برخوردار از تلاش بسیج و سپاه در این زمینه قدردانی کرد و گفت: برای توانمندسازی محلات کم‌برخوردار خلخال بسیج در کنار شهرداری پای کار است.

شهردار خلخال به اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال برای اجرای پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی خلخال اشاره کرد و افزود: ۹۰ درصد از واگذاری و پیمان‌سپاری این پروژه‌ها انجام شده و برای خرید قیر و آسفالت معابری شهری نیز اعتبار لازم به میزان ۲۴ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

محمدی بیان کرد: برای پیاده‌روسازی و نوسازی جداول معابر خلخال پنج میلیارد ریال و برای جمع‌آوری آب‌های سطحی و ساماندهی رودخانه‌های این شهر نیز ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.

وی با قدردانی از پیگیری فرماندار خلخال در واگذاری معدن شن و ماسه به شهرداری خلخال و آغاز فعالیت این معدن از هفته جاری برای تامین مصالح موردنیاز تهیه و تولید آسفالت معابر و زیباسازی خلخال گفت: کارخانه آسفالت شهرداری نیز استانداردسازی و با واگذاری به بخش خصوصی در کنار زمینه سازی برای افزایش سطح درآمد محلی شهرداری آسفالت موردنیاز اجرای طرح‌های روکش آسفالت معابر نیز از این محل تامین خواهد شد.

شهردار خلخال از اقدام برای نوسازی امکانات جمع‌آوری زباله‌های شهری و خرید ۵۰ عدد باکس زباله جدید با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای محلات فاقد باکس جمع‌آوری زباله افزود: ناوگان ماشین‌آلات سنگین شهرداری خلخال از قبیل لودر، بولدوزر و بیل میکانیکی نیازمند نوسازی ،تعمیر و تامین اعتبار از محل استانی و ملی است.

محمدی با اشاره به این که پیمانکار رنگ‌آمیزی جداول و معابر شهر خلخال انتخاب و این کار با قرارداد ۲ میلیارد ریالی با بخش خصوصی  در حال انجام است، بیان کرد: برای توسعه و رونق شهر نیازمند حمایت تمام دستگاه‌های اجرای در کنار حمایت فرمانداری هستیم.

وی با بیان اینکه بودجه امسال شهرداری خلخال با پیش‌بینی ۲۸۰ میلیارد ریال بسته شده است، خاطرنشان کرد: برای افزایش درآمد محلی شهرداری راهکارهای مختلفی از جمله استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و عقد قرارداد با هلدینگ یونا داریم و در صورت تحویل کامل مناطق گردشگری ازناو اندبیل به شهرداری نسبت به ایجاد امکانات رفاهی - گردشگری اعلام آمادگی می‌کنیم.

 

انتهای پیام/ج