20:58 - 1401/02/28
کد خبر: 95504

مدیر حوزه های علمیه استان اردبیل:

ارسال ۱۲۰ اثر به پنجمین جشنواره علامه حلی/ اثر به مرحله کشوری راه یافتند

آیین اختتامیه پنجمین جشنواره علامه حلی با محوریت تحقیق و پژوهش در مسائل دینی در اردبیل به کار خود پایان داد.

به گزارش سبلان ما ،  آیین اختتامیه پنجمین جشنواره علامه حلی با محوریت تحقیق و پژوهش در مسائل دینی در اردبیل به کار خود پایان داد.

حجت‌الاسلام مهدی نوروزی مدیر حوزه های علمیه استان اردبیل با بیان اینکه ۱۲۰ اثر ارسال به پنجمین جشنواره ارسال شده بود، گفت:  ۷۰ اثر از حوزه علمیه برادران و ۵۰ اثر نیز از حوزه علمیه خواهران به این جشنواره ارسال شده بود.

وی با بیان اینکه ۳۰ اثر در مرحله مقدماتی به مرحله بعدی راه یافت تصریح کرد: در نهایت ۲ اثر به عنوان برگزیده پنجمین جشنواره علامه حلی معرفی شدند.

 مدیر حوزه علمیه استان اردبیل با اشاره به نیاز امروز جامعه به کارهای تحقیقی و پژوهشی عمیق در حوزه دین و مسائل فقهی، اضافه کرد: اعتلای فرهنگ و مدنیت یک جامعه در سایه توجه به عناصر پژوهشی و تحقیقی است.

حجت‌الاسلام نوروزی ادامه داد: جامعه‌ای که در آن علم و دانایی گسترش یابد به همان نسبت موضوعات و مسائل آزار دهنده و سطحی در بخش‌های مختلف کاهش یافته و آثار و تبعات مثبت آن مشاهده می‌شود.

جشنواره علامه حلی با هدف تقویت روحیه پژوهش در بین طلاب، شناسایی نخبگان و حمایت از آنان، تقویت نگارش آثار علمی، افزایش رقابت طلاب در عرصه‌های علمی، زمینه‌سازی گرایش طلاب به مباحث تخصصی، جهت‌دهی فعالیت‌های پژوهشی طلبه ها به سمت نیازهای پژوهشی و تجلیل از محققان جوان حوزوی برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/ج