21:20 - 1401/02/28
کد خبر: 95506

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبرداد؛

بازگشت آرامش به بازار استان اردبیل / نظارت و کنترل 110 اکیپ بازرسی بر فعالیت بازار

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: با تأمین کالاهای اساسی مردم در بخش‌های مختلف از التهاب بازار کاسته شده و آرامش در بازار را شاهد هستیم.

رامین صادقی  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در گفتگو باسبلان ما ، به وضعیت بازار در سراسر استان اردبیل اشاره کرد و گفت:با تأمین کالاهای اساسی مردم در بخش‌های مختلف از التهاب بازار کاسته شده و آرامش در بازار را شاهد هستیم.

وی گفت: با تأمین روغن مورد نیاز در شهرهای مختلف و عرضه آن از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای کمبودی در این حوزه نداریم و به وفور روغن و سایر مایحتاج ضروری مردم در فروشگاه‌ها تأمین و در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

صادقی به ایجاد جو روانی کاذب در سطح عرضه و بازار برای مأیوس کردن مردم از طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: عده‌ای نیز بر این مسائل حاشیه‌ای در فضای مجازی دامن زدند در حالی که در خود استان اردبیل از همان روزهای نخست با تشدید نظارت‌ها تأمین و تهیه اقلام ضروری به ویژه نان به شکل مناسب مدیریت شده است.

وی به اقدامات دولت در راستای مردمی‌سازی یارانه‌ها و توزیع عادلانه آن با هدف رفع بسیاری از کاستی‌ها اشاره کرد و گفت: اجرای هر طرح اقتصادی با برخی پیامدها و عوارض مقطعی روبه‌روست که قطعاً با گذر از این شرایط ما آرامش را در بازار به ویژه عرضه ۹ قلم کالای اساسی شاهد خواهیم بود.

صادقی با بیان اینکه دولت برای محصولاتی همچون مرغ، تخم مرغ، روغن، لبنیات و همچنین نهاده‌های دامی قیمت مصوب را اعلام کرده است، افزود: در شرایط کنونی حتی پایین‌تر از نرخ مصوب اقلام ضروری مردم در بازار عرضه شده و از التهابات چند روز گذشته به دلیل برخی نارسایی‌ها کاسته شده و ما آرامش واقعی را در بازار شاهد هستیم.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در مورد همراهی و مساعدت بسیج اصناف و نیروهای فعال در حوزه نظارتی خاطرنشان کرد: در کنار نظارت‌های فیزیکی، سامانه پاسخگویی نیز به شکل دیجیتال و الکترونیکی راه‌اندازی شده تا امکان پاسخگویی به ۳۰ تماس همزمان فراهم آید که کاربران این سامانه از صبح تا شب در پاسخگویی آماده و مهیا هستند.

وی خاطرنشان کرد:  ۱۱۰ اکیپ با همراهی ۳۵۰ نفر نیروی اتاق اصناف، بسیج، سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات در نظارت و منترل بازار  فعالیت داشتند.

 

انتهای پیام/ج