08:08 - 1401/05/14
کد خبر: 96229

یادواره سردار شهید محمود بنی هاشم در مشگین شهر برگزار شد+عکس

همزمان با سالروز شهادت سردار محمود بنی هاشم، یادواره این شهید والامقام در گلزار شهدای مشگین شهر برگزار شد.

به گزارش سبلان ما ، به مناسبت سالروز شهادت سردار شهید محمود بنی هاشم، صبح امروز یادواره این شهید والامقام با حضور جمعی از مسئولان استانی از جمله شکر عبدی جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس(ع)، سید علی تدین فرمانده تیپ 37 حضرت عباس(ع)، علی واحد مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، داوود نوری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران، فرماندار و امام جمعه شهرستان و جمعی از رزمندگان گردان های علی اصغر و قاسم  و پیشکسوتان ایثار و شهادت در گلزار شهدای مشگین شهر برگزار شد.

سردار مصطفی اکبری از فرماندهان دوران دفاع مقدس در این یادواره به تبیین ویژگی های سردار شهید محمود بنی هاشم پرداخت و گفت: حماسه آفرینی های این شهید والامقام در عملیات های مختلف فراموش شدنی نیست.

وی با بیان اینکه شهدا به تبعیت از ولایت پا به میدان رزم گذاشته و با صداقت خود، ایمان خود را به اثبات رساندند.

این یادگار دوران دفاع مقدس بابیان اینکه امروز رسالت سنگینی بر دوش ما است گفت: امنیت امروز ما مدیون ایثار شهدا در دوران دفاع مقدس است و امروز نیز شهدای مدافع حرم  و مدافع امنیت با تداوم راه شهدا در تحکیم و ثبات راه شهدا تلاش کردند.

وی گفت: امنیت حاکم در جامعه نتیجه ایثار رزمندگان اسلام است که در میادین مختلف برابر توطئه های استکبار ایستادند.

سردار اکبری به گروه های تکفیری اشاره کرد و گفت: تکفیری ها با هدایت و پشتیبانی انگلیس علیه ملت ایران فعالیت می کنند

وی بصیرت و بیداری را لازمه مقابله با توطئه های انگلیس دانست و گفت: امروز مجاهدت مخلصانه لازمه ایستادگی برابر استکبار است.

این فرمانده دوران دفاع مقدس در ادامه به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: امروز نیز ملت ایران اسلامی برابر داعش همچون شهدا ایستادند و فرزندان برومندسشان با تاسی از مکتب عاشورا حماسه آفرینی کرده و بنیانگذار مکتبی به مکتب سلیمانی در جهان امروز شدند.

وی در پایان سخنان خود به بیان خاطراتی از سردار شهید محمود بنی هاشم پرداخت و گفت: خواسته این شهید والامقام تبعیت از ولایت فقیه و عمل به فرامین امامین انقلاب اسلامی است.

معاون گردان حضرت سید الشهدا ، فرماندهی گردان حضرت علی اصغر و  فرماندهی گردان حضرت قاسم و  فرمانده گردان حضرت قائم (عج از جمله مسئولیت هایسردار شهید میر محمود بنی هاشمی در عملیات های والفجر 2 و 4،علمیات خیبر ،عملیات بدر، طیدوران دفاع مقدس بود که سرانجام  پس از سالها مجاهدت و مبارزه با ظلم واشغالگری، در عملیات نصر 7 در منطقه «سر دشت» و در ارتفاعات« دو پازا» ، در حالی که پیشاپیش نیرو ها در حرکت بود بر اثر اصابت تیر مستقیم به ناحیه سر و شکم در تاریخ 15 مرداد 1366 به شهادت رسید

پیکر مطهر این شهید والامقام پس از تشییع باشکوه در گلزار شهدای مشگین شهر آرام گرفت.

 

انتهای پیام/ج