14:00 - 1401/06/31
کد خبر: 96699

همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار شد؛

رژه نیروهای مسلح در اردبیل + عکس

رژه نیروهای مسلح همزمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس، با حضور مقامات استانی و نظامی در اردبیل برگزار شد.

به گزارش سبلان ما ، همزمان با اغاز هفته دفاع مقدس، رژه نیروهای مسلح با حضور مقامات استانی و نظامی، ایت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، سید حامد حاملی استاندار اردبیل و جمعی از مردم علاقمند به فرهنگ ایثار و شهادت در میدان ارتش اردبیل برگزار شد.

امیر داود همتی فرمانده تیپ ۴۰ متحرک و هجومی ارتش در ابتدای این مراسم گفت: نیروهای مسلح امروز با افتخار و اقتدار تمام در عرصه حاضر هستند و با وحدت و همدلی سعی می‌کنند تحت فرامین مقام معظم رهبری از این مرز و بوم و حیثیت کشور دفاع کنند.

وی به پیام هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: پیام هفته دفاع مقدس پیام عزت برای ملت و شکست هیمنه دشمنان است، 

همتی جانفشانی رزمندگان اسلام در سنگرهای مختلف به ویژه دفاع از مرزهای کشور ایران را یادآور شد و گفت: در هر سنگری از این کشور نیروهای مسلح آماده و مقتدر حاضر هستند و ارتش مردمی و ولایتمدار نیز همچون دهه‌های گذشته در صحنه سلحشوری‌ها حاضر و آماده است.

فرمانده تیپ ۴۰ متحرک و هجومی ارتش افزود: تیپ ۴۰ ارتش در ۲ سال اخیر با تمام ساز و برگ نظامی و با حمایت مردم در سخت‌ترین نقاط مرزی کشور صف‌آرایی کرده تا اجازه ندهد دشمنان انقلاب اسلامی کوچک‌ترین تحرکی را علیه امنیت این کشور انجام دهند.

همتی با تبریک هفته دفاع مقدس، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را درس‌آموختگان مکتب حسینی توصیف کرد و ادامه داد: از این مکتب حسینی شهدایی همچون صیاد شیرازی و سلیمانی‌ها آسمانی شدند اما جای آنها را جوانان غیرتمند سلحشور پر کردند.

وی دفاع از ولایت را خط قرمز نیروهای مسلح برشمرد و خاطرنشان کرد: عده‌ای تلاش می‌کنند تا این اصل رکین را مخدوش کنند در حالی که نیروهای مسلح و آحاد مردم آماده هستند تا در دفاع از خط ولایت و رهبری جان خود را تقدیم کنند.

انتهای پیام/ج