21:08 - 1401/11/10
کد خبر: 97655

نماز بهترین سلاح مقاومتی در برابر اثرات مخرب جنگ نرم است

باقرزاده فرماندار سرعین در نشست ستاد اقانه نماز سرعین گفت: نماز می تواند بهترین سلاح مقاومتی در برابر اثرات مخرب جنگ نرم باشد.

به گزارش سبلان ما ، 

حجت‌الاسلام محمود اصغری امام‌جمعه سرعین در نشست ستاد اقامه نماز شهرستان سرعین گفت: نماز ستون دین و معیار سنجش و رد بقیه اعمال است و خواندن نماز وظیفه ذاتی مسلمان بوده؛ یعنی نماز باید با حضور قلب و در اول وقت و به‌صورت جماعت برگزار شود.

 وی افزود: رؤسای ادارات و کارمندان دستگاه‌های اجرایی مطابق سخنان شهید رجایی عمل کنند به این طریق به نماز نگویید کار دارم به کار بگوئید وقت نماز است.

 امام‌جمعه سرعین از وضعیت نمازخانه‌های بین‌راهی، فرش‌ها و مهرهای موجود انتقاد کرد و گفت: به وضعیت نمازخانه‌های بین‌راهی رسیدگی شود طور یکه بهترین محل را برای اجرای نمازخانه‌ها در جهت اقامه نمازجمعه اختصاص دهید.

باقر باقرزاده فرماندار سرعین در نشست ستاد اقامه نماز سرعین گفت: نماز می‌تواند بهترین سلاح مقاومتی در برابر اثرات مخرب جنگ نرم باشد نماز جماعت علاوه بر در فرمانداری در اداراتی که فضای ملکی و دارای پرسنل حدنصاب است اقامه می‌شود.

وی افزود: برای توسعه و ترویج فریضه مهم نماز میز خدمت در محل مصلی توسط دستگاه‌های موردنظر به‌صورت چهره‌به‌چهره و برای مرتفع کردن مشکلات مردم به‌صورت هفتگی دایر است .

باقرزاده خاطرنشان کرد: در شهر توریستی سرعین نماز ظهر عاشورا در فضای باز با حضور عزاداران و تعزیه‌خوانان و نماز عید فطر و عید قربان به‌صورت جماعت در مساجد برگزار می‌شود.

سرعین افزود: باتوجه‌به جمعیت کمی شهرستان سرعین اما اجرای برنامه‌های ملی مذهبی، اقامه نماز جماعت، برگزاری جشن تکلیف پسران و دختران در مدارس و برگزاری جشن نشاط اجتماعی در فضای باز ویژه میهمانان و گردشگران در سطح ملی بی‌نظیر است.

اله شکر عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل نیز در این نشست گفت: شورای اقامه نماز به‌صورت فصلی و انعکاس خبری در فضای مجازی در استان و ملی در جایگاه مطلوبی قرار دارد.

وی  با بیان اینکه یکی از محوری‌ترین برنامه ستاد اقامه نماز آموزش و پرورش است گفت: در نمازخانه های بین راهی مشکل زیادی وجود دارد و این مشکل کشوری است که امیدوارم توسط اکیب متشکل از نمایندگان امام جمعه ، فرمانداری ، دبیر ستاد اقامه نماز و رئیس راهداری تشکیل شده نقاط ضعف و قوت احصاء تا برای رفع مشکلات برآمده چاره اندیشی شود . 

مدیر ستاد اقامه نماز سرعین  با اشاره به توریستی بودن و نگین گردشگری سرعین از شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر خواست در ورودی و سطح شهر فضاسازی و تبلیغات محیطی با موضوع نماز، حجاب و عفاف و امربه‌معروف نهی‌ازمنکر مثل سنوات گذشته همت نمایند.

اباذر محمدی دبیر ستاد اقامه نماز سرعین گفت : در این شهرستان تعداد 41 اداره مستقر بوده و کلیه دبیران ستاد اقامه نماز دستگاههای مربوطه مشخص و فعال هستند.

وی به نشست های اقامه نماز در سرعین اشاره کرد و افزود : تعداد 21 نشست دانش آموزی و والدین در این شهرستان برگزار شده و مدیریت آموزش و پرورش و معاون پرورشی و مدیران مدارس همکاری و تعامل مطلوبی با ستاد اقامه نماز دارند.

دبیر ستاد اقامه نماز سرعین در ادامه به مسئولین اجرایی توصیه کرد به معنا و مفهوم اقیموا الصلاه نماز اول وقت ، نماز در مسجد و نماز در جماعت اهتمام داشته و آیه 41 سوره مبارکه حج را سرلوحه کارهای فرهنگی و دینی برای توسعه و ترویج فریضه نورانی نماز بکار گیرند. 

 

انتهای پیام/ج