15:30 - 1402/03/05
کد خبر: 98889

امام جمعه اردبیل:

باید با تمام توان با استخدام‌های سفارشی مبارزه کنیم

امام جمعه اردبیل به لزوم مقابله با استخدام‌های سفارسی اشاره کرد و گفت: از تمام مدیران کل می خواهم اگر نامه وزیر به آنها آمده تمام نامه‌های نمایندگان را که از وزیر دستور استخدام برای افراد خاص گرفته‌اند منتشر کنند.

به گزارش سبلان ما، آیت‌الله سید حسن عاملی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اردبیل در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با تأکید بر لزوم پرهیز مدیران از استخدام‌های سفارشی اظهار داشت: ظرفیت‌های استخدامی در کشور جزو حقوق عامه است و باید بر اساس عدالت و قانون تقسیم شود، بی‌عدالتی در این باب هم ایمان‌سوز و هم باور سوز است.

وی گفت: 2 چیز نظام عدالت را در جامعه  به هم می‌ریزد یکی جهت حبّ مال است و دیگری حبّ اولاد و لذا قرآن فرموده؛ شما را اموال و فرزندان، فتنه و ابتلایی بیش نیست، کسی از باب حبّ اولاد به نماینده مجلس مراجعه می‌کند دستور استخدام می‌گیرد چنین استخدامی قطعاً حرام و هر چه در ازای آن گرفته شود حرام دیگر است یعنی انسان 30 سال به حرام خوری مبتلی می‌شود.

امام جمعه اردبیل گفت: ما باید با تمام توان با استخدام‌های سفارشی مبارزه کنیم امروز قدم اول را برمی‌داریم، من از تمام مدیران کل می‌خواهم اگر نامه وزیر به آنها آمده تمام نامه‌های نمایندگان را که از وزیر دستور استخدام برای افراد خاص گرفته‌اند منتشر کنند اگر اعلام نکنید شریک جرم و مشغول‌ذمه یک ملت هستید، قانون چنین اجازه‌ای را نه به وزیر و نه به مدیر و نه به نماینده نمی‌دهد؛ ولی وزیر از ترس استیضاح به مدیر مربوط دستور استخدام افراد خاص را می‌دهد تمام مدیرانی که حریت، تدین و ترس از آخرت دارند مقاومت کرده‌اند؛ ولی مدیر وابسته به ریاست هم به ملت خیانت کرده و هم به دین و هم ایمان خود آتش زده است.

وی تصریح کرد: از آقای رئیس‌جمهور می‌خواهم به وزیران دستور مؤکد دهد که با خضوع در برابر نماینده آبروی نظام و انقلاب را نبرند برای ما پذیرفته نیست که یک وزیر بگوید من در اثر فشار نماینده به مدیر خود دستور استخدام نوشته‌ام؛ ولی به مدیر خود گفته‌ام عمل نکند! حل ریشه‌ای مسئله این است که ما باید در سیستم انتخاباتی خود تجدیدنظر کنیم سیستم انتخاباتی ما نماینده را مدیون می‌کند این مدیونی‌ات بلای خانمان‌سوز است یک نتیجه آن تملق پروری مشمئزکننده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل از اهالی استان خواست هرگاه متوجه شدند نماینده‌ای چنین خلافی را مرتکب شده تکلیف خود را با او مشخص و دین خود را به کشور و ملت ادا کنند. به مدیران می‌گویم از انتشار دستورهای وزیر که توسط نماینده گرفته شده نترسید آنها را منتشر کنید اگر نماینده ناراحت شد بگویید اگر کار خوب کردی چرا ناراحتی؟ اگر کار بد کردی حق توبیخ مرا نداری خودت را باید ملامت کنی که کاری کردی که از اطلاع ملت می‌ترسی!

وی با اشاره به رونمایی اخیر ایران از یک دستاورد موشکی خاطرنشان کرد: ایران برای اولین‌بار از یک موشک استثنایی رونمایی کرد موشک بالستیک با  ۲ هزار کیلومتر برد، با کلاهک جنگی یک هزار و پانصد کیلویی با انواع قابلیت‌های استثنایی، با سرعت ۱۶ برابر صوت در خارج غلاف جوی و 8 برابر صوت در داخل غلاف جوی زمان پرده‌برداری هم بسیار زمان حساب شده بود؛ چون این روزها صهیونیست‌ها رجز حمله به ایران را می‌خوانند نام‌گذاری به خیبر هم جالب بود؛ چون صهیونیست‌ها خواب بازگشت به خیبر را می‌بینند و اگر توان پیدا کنند برای آن برنامه‌ریزی هم می‌کنند. آمریکا اظهار نگرانی کرده که این نقض برجام است وقتی آمریکا از برجام خارج شده حق اظهارنظر بر اساس برجام را ندارد فرانسه نیز بر اساس برجام اظهار نگرانی کرده وقتی اروپایی‌ها به هیچ بنده برجام عمل نکردند در واقع آن را از اعتبار انداختند.

 

 امام جمعه اردبیل گفت: آمریکا اعلام کرد در خاورمیانه هیچ کشوری حق ندارد از جهت نظامی بر رژیم صهیونیستی تفوق داشته باشد، تفوق نظامی رژیم صهیونیستی باید تقویت شود این که ملت‌ها حق ندارند برای تقویت بنیه دفاعی خودشان تصمیم بگیرند این نقض حاکمیت ملی ملت‌ها است از طرفی متفرق کردن یک نظام شرور که ۷۵ سال جز شرارت از او دیده نشده معنایش این است که هیچ کشوری در خاورمیانه امنیت نخواهد داشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: وزیر دفاع آمریکا اخیراً از پیشرفت‌های موشکی و پهپادی ایران اظهار نگرانی کرد؛ یعنی ایران حتی در فن موشکی و پهپادی  و کلاً در تکنولوژی‌های نظامی حق‌تقدم، پیشرفت، تحقیق و تطور ندارد فقط به‌خاطر اینکه نظم جهانی ترسیم شده توسط مدعی کدخدایی بر دنیا اجازه نمی‌دهد و لذا اسم ایران را گذاشته‌اند کشور سرکش و عاصی آنها توجه ندارند که با اخم‌وتخم چند کشور دیگر سرنوشت دنیا عوض نمی‌شود و حاکمیت ملی کشورها نمی‌تواند ملعبه دست آنها و منوط به اراده آنها باشد.

وی با اشاره به یاوه‌گویی‌هایی اخیر رژیم غاصب صهیونیستی اظهار داشت: این روزها رژیم صهیونیستی تماماً رجز می‌خواند که به تأسیسات هسته‌ای ایران حمله خواهم کرد نتانیاهو گفت: اگر آمریکا با ما همراهی کرد نعم‌المطلوب اگر نکرد ما منتظر نمی‌مانیم و به‌تنهایی حمله را شروع می‌کنیم. اینجا به دو نکته باید دقت کرد اول عمق خدمت جمهوری اسلامی به کشور عزیزمان ایران و به امنیت ملت بزرگمان است اگر کار، عظمت نداشت آنها این‌گونه افسار پاره نمی‌کردند دوم اینکه حدود 20 سال است رژیم صهیونیستی تکرار می‌کند که امروز، این هفته این ماه حمله می‌کنم؛ ولی چون جرئت تکان‌خوردن ندارد همه جهانیان عدم حمله را به‌حساب اقتدار ایران اسلامی می‌نویسند و لذا هر چه تهدید می‌کند شأن کشور ما و ملت ما بالا می‌رود.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: وزیر کشور فرانسه این هفته در سفر خود به آمریکا به مسلمانان سنی  بدترین اهانت را کرد و گفت: تهدید بزرگ اروپا تروریسم اسلامی سنی است و ما باید با کمک آمریکا با تروریسم سنی مقابله کنیم او با این اهانت ۵ میلیون مسلمان فرانسوی را آزرده‌خاطر کرده است همچنین به حدود 2 میلیارد مسلمان دنیا اهانت کرد مراد او از سنی تروریست همان داعش و اخوان داعش است؛ اما تجاهل می‌کند که داعش را خود آمریکا و اروپا درست کرد عجیب این است که داعش توسط سردار سلیمانی منقرض و ریشه‌کن شد و اگر پا می‌گرفتند این وزیر الان در اروپا در خانه خود امنیت نداشت.

آیت‌الله عاملی گفت: آنها اگر به تروریسم و به امنیت اروپا حساس هستند باید از سردار سلیمانی تجلیل می‌کردند و بالاترین مدال شجاعت دنیا را به او می‌دادند؛ اما نه‌تنها تجلیل نکردند؛ بلکه او را ترور و شهید کردند عجیب این است که داعش توسط سردار سلیمانی منقرض و ریشه‌کن شد، وزیر فرانسوی از کدام تروریسم سنی صحبت می‌کند وجود تروریسم سنی در اروپا یک توهم و دروغ بزرگ برای بدنام‌کردن اسلام و مسلمانان ها است بعضی از علمای اهل‌سنت در سایه آزادی بیان در ایران به‌راحتی از جمهوری اسلامی انتقاد می‌کنند؛ ولی اینجا که اهانت بزرگی توسط اروپا به تمام اهل‌سنت دنیا صورت‌گرفته یک کلمه حرف نمی‌زنند این معنای بسیار خاصی دارد این معنای خاص را بحمدالله اهل‌سنت بابصیرت ایران خوب می‌فهمند و بهترین حَکَم هستند.

وی افزود: اخیراً در سرزمین های اشغالی صهیونیست‌ها تظاهرات موسوم به پرچم را به راه انداختند و به مقدسات اسلامی و به مسلمان‌ها اهانت بی‌شرمانه کردند. در تظاهرات پرچم رژیم صهیونیستی در اهانت و فحش به مقدسات اسلامی و به مسلمان‌ها و عرب‌های کم نگذاشتند به رسول خدا فحش‌هایی گفتند که قابل‌گفتن و نوشتن نیست، شعار می‌دادند که هم عرب‌ها و هم مسیحی‌ها باید فلسطین را ترک کنند شعارهای مفصلی دائر بر لزوم انتقام از فلسطینی‌ها همه‌جا را گرفته بود همه اینها اقتضای طبیعت آنهاست اما آنچه یک مسلمان را شدیداً آزار می‌دهد این است که وقتی آنها بدترین فحش‌ها را به رسول خدا می‌گویند چرا بعضی از دولت‌های اسلامی تعصب پیامبر را ندارند.

خطیب جمعه اردبیل اضافه کرد: کسانی که برای آنها سفارت دادند یا رفتند در ملک غصبی سفارت باز کردند آیا فردای قیامت خواهند توانست به‌صورت رسول خدا (ص) نگاه کنند اگر به پدر این رئیس‌جمهورها کسی فحش بگوید اعدام او قطعی است؛ اما به رسول خدا (ص) که پدر کل امت است بدترین فحش‌ها را صهیونیست‌ها می‌گویند؛ اما این رؤسای جمهور به ارتباط با آنها افتخار می‌کنند 

وی گفت: ما شیعه امامی هستیم که در عقد قرارداد صلح حدیبیه حاضر نشد و حتی با دستور پیامبر روی کلمه رسول‌الله خط بکشد و لذا با ساب النبی ارتباط برقرار نمی‌کنیم؛ بلکه انتقام پیامبر اعظم را از او می‌گیریم.

امام جمعه اردبیل گفت: متأسفانه وزیر امنیت رژیم صهیونیستی که فردی بسیار تندرو و افراطی است روز یکشنبه وارد مسجدالاقصی شد و عربده کشید از آن بدتر نتانیاهو هیئت دولت را در روز یکشنبه در تونل زیر مسجدالاقصی برگزار کرد، آنها زیر مسجدالاقصی را با ۶۴ تونل کلاً خالی کرده‌اند و دنبال معبد سلیمانی هستند و زیر مسجد را چنان خالی کردند که هر لحظه ممکن است فروریزد.

وی تأکید کرد: آنها خیال می‌کنند با تجدید بنا معبد سلیمان، مسیح برخواهد گشت درحالی‌که اگر مسیح بیاید قطعاً دوباره او را خواهند کشت البته ما اعتقاد داریم در مرحله اول او را نکشتند و خداوند به آسمان برد آنها ۷۵ سال است که دنبال معبد هستند؛ ولی ذره‌ای اثر از آن پیدا نکرده‌اند اسرائیل امسال ۱۷ میلیون دلار به هزینه احداث تونل در زیر دیوار براق و شهر قدیمی قدس اضافه کرد این حرکات تحریک‌کننده و اهانت‌آمیز را غالب کشورهای اسلامی مثل مصر، ترکیه، اردن، عربستان و امارات به‌شدت محکوم کردند؛ اما بعضی از کشورهای اسلامی نه‌تنها محکوم نمی‌کنند؛ بلکه فرش قرمز هم زیر پای مسئولین اسرائیل پهن می‌کنند.

آیت‌الله عاملی در بخش‌های دیگر خطبه‌ها تصریح کرد:  ما در دوران اشغال قره‌باغ طویله کردن مساجد را محکوم کردیم و گفتیم نباید حیوانات را وارد مسجد کرد و به بانیان آن لعنت فرستادیم الان این هفته موجودات بسیار خطرناک‌تر از حیوانات وارد مسجدالاقصی شدند، بن غفیر وزیر امنیت رژیم صهیونیستی و  سموتریتش وزیر اقتصاد این رژیم در شرارت و آدم‌کشی به نقطه‌ای رسیده‌اند که قطعاً خطر آنها خیلی‌خیلی بالاتر از خطر حیوانات درنده و حیوانات نجس است.

 وی افزود: حیوانی که در قره‌باغ در مسجد بود کسی را نکشته بود؛ ولی این دو نفر و اعضایی از کنسترژیم صهیونیستی که دیروز وارد مسجدالاقصی شده و هتک حرمت کردند در آدم‌کشی آرزویی نگذاشته‌اند حالا سؤال ما به‌خودی‌خود معلوم گشت سؤال این است که کسانی که وجود حیوان در مساجد قره‌باغ را محکوم کردند چرا اینجا ساکت و بلکه مجرمین را تشویق به جنایت می‌کنند اگر حساسیت آنها به‌خاطر مسجد بوده پس اینجا باید حساسیت مضاعف داشته باشند؛ چون حرمت مسجدالاقصی بسیار بالاتر از سایر مساجد است.

آیت‌الله عاملی با اشاره به تحریم‌های اخیر صورت‌گرفته توسط اروپایی‌ها خاطرنشان کرد: اروپایی‌ها گاهگاهی به‌عنوان دفاع از حقوق بشر در ایران تحریم‌هایی را برای ایران وضع می‌کنند هم خودشان و هم جهانیان می‌دانند علت اصلی حقوق بشر نیست و الا باید وسیع‌ترین تحریم را برای اسرائیل وضع بکنند غرض ایجاد التهاب در داخل ایران و خاضع و منقاد کردن دولت و ملت ایران و اخذ باج در مرحله مذاکره است مخصوصاً تحریم بسیج دانشجویی که این هفته صورت گرفت برای آنها افتضاح بود؛ چون این مجموعه یک مجموعه کاملاً فرهنگی است من در جواب این تحریم‌ها به یک قصه اکتفا می‌کنم. 

وی در پایان سخنان خود گفت: وقتی برجام بسته شد در اثنای آن جان کری از دوچرخه افتاده بود و پایش شکسته بود بعد از انعقاد برجام یک سناتور آمریکایی به جان کری تعریض کرد و گفت وقتی از دوچرخه افتادی پایت نشکست؛ بلکه سرت شکست و مغزت آسیب دید و نشان آسیب‌دیدن مغز شما این است که ایران سر شما کلاه گذاشت جان کری برگشت گفت شما سناتورها خیال خام دارید خیال می‌کنید که تحریم ایران را تسلیم می‌کند؛ اما این را بدانید ایران اهل تسلیم نیست و آمریکا جز طریق دیپلماسی راه دیگری ندارد.

 

انتهای پیام/ج