13:39 - 1402/03/14
کد خبر: 98986

با حضور مردم ولایتمدار اردبیل برگزار شد؛

عزاداری مردم اردبیل در سالروز رحلت امام خمینی(ره)+ عکس

جمعی از مردم دارالارشاد اردبیل همزمان با سالروز رحلت امام خمینی(ره) با حضور در معابر به عزاداری پرداختند.

به گزارش سبلان ما، پیش از ظهر امروز همزمان با سی و چهارمین سالگرد ارتحال جانسوز امام راحل، مردم حسینی و ولایتمدار اردبیل با حضور در مسجد اعظم اردبیل و قرائت زیارت عاشورا، استفاده از سخنرانی مذهبی با حضور در خیابان‌ها در سوگ امام راحل عزاداری کرده و یاد و خاطره آن فقیه مجاهد را گرامی داشتند.

حجت الاسلام سید محمد سید سیاح مسئول بسیج اساتید،طلاب و روحانیون استان اردبیل در مسجد اعظم اردبیل به سیره عملی امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: برای اداره جامعه در عصر حاضر، نسخه ولایت فقیه تنها نسخه نجات‌بخش است.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ فقهای زیادی در جهان اسلام ظهور کردند که از فضل و دانش و مراتب بالایی برخوردار بودند گفت: در میان همه فقها شرایط برای امام خمینی(ره) مهیا شد و ایشان نیز با توکل بر خداوند متعال انقلاب اسلامی را شکل داد و با پایه‌گذاری نظام جمهوری اسلامی در ایران جهان را در آستانه تحول قرارداد.

سیدسیاح با بیان اینکه امام خمینی (ره) نه تنها به ملت ایران بلکه به جهان خدمت کرد، گفت: نسخه اسلام در عصر غیبت، ولایت فقیه برای اداره جامعه است.

بعد از پایان مراسم در مسجد اعظم اردبیل آحاد مردم در حالی که جامه سیاه بر تن کرده بودند در عشق به امام و شهدا بر سر و سینه زده و با در دست داشتن پرچم‌های عزا، حزن و اندوه خود را در سالگرد ارتحال امام راحل نشان دادند.

 

 

انتهای پیام/ج