14:06 - 1402/03/15
کد خبر: 98995

با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد؛

مراسم گرامیداشت 15 خرداد در اردبیل+ عکس

مراسم گرامیداشت 15 خرداد با حضور نماینده ولی فقیه در استان اردبیل و فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) در مسجد محمدیه اردبیل برگزار شد.

به گزارش سبلان ما، حجت‌الاسلام سید احمد سعادتی مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل ظهر امروز در مراسم گرامیداشت 15 خرداد و شهدای فصل بهار که با حضور خانواده‌های معظم شهدا، آیت‌الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه  در استان اردبیل، سردار غلامحسین محمدی‌اصل فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) و جمعی از رزمندگان و ایثارگران در مسجد محمدیه اردبیل برگزار شد به تبیین ویژگی‌های امام خمینی (ره) پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) جهان را تحت تأثیر خود قرارداد بطوریکه امروز جبهه مقاومت برگرفته از انقلاب اسلامی، استکبار جهانی را با چالش‌های اساسی مواجه کرده است.

وی در ادامه سخنان خود به تبیین شخصیت امام خمینی(ره) از دیدگاه شخصیت‌ها و متفکران برجسته جهان پرداخت و گفت:  نلسون ماندلا می‌گوید تا قبل از انقلاب اسلامی، مسلمانان توانایی ابراز وجود نداشتند و از اعلام دین و مذهب خود در هراس بودند اما بعد از انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)، رویه مسلمانان نیز تغییر یافت چراکه امام خمینی (ره) با قیام خود به مسلمانان شجاعت داد.

سعادتی در ادامه سخنان خود سخنان شهید مطهری در مورد امام راحل را متذکر شد و گفت: امام خمینی (ره) در ابتدای آغاز قیام هدف داشت و در راه آرمان و هدف خود نیز فرزندش را نیز تقدیم اسلام کرد و با ایمان به خداوند متعال و توسل به ائمه اطهار(ع) کار انقلاب را پیش برد.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) کار قیام را از منزل محقر و کوچک خود آغاز کرد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود به قیام 15 خرداد سال 42 اشاره کرد و گفت:  ثمره این قیام خونین در 22 بهمن 57 متبلور شد و انقلاب اسلامی ایران با پیروزی خود منشأ تغییرات و تحولات جهانی به نفع مظلومین عالم شد.

وی به مقایسه دوران پیامبر اکرم (ص) و حضرت علی(ع) در صدر اسلام با دوران فعلی پرداخت و گفت: دوران امام خمینی (ره) دوران نبوی بود و در این دوران دوست و دشمن از هم جدا بودند ولی دوران رهبر معظم انقلاب اسلامی همانند دوران علوی است و دوست از دشمن مشخص نیست.

سعادتی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با پشتوانه مردم به پیروزی رسید گفت: تداوم انقلاب نیز با پشتببانی مردم همراه است.

تلاوت قرآن کریم، شعرخوانی، سخنرانی و مداحی از جمله برنامه های گرامیداشت 15 خرداد در مسجد محمدیه اردبیل بود.

 

انتهای پیام/ج