07:12 - 1402/05/23
کد خبر: 99776

سرپرست اداره ورزش و جوانان اردبیل خبر داد:

افزایش فضاهای ورزشی اردبیل به بیش از 41 هزار مترمربع

سرپرست اداره ورزش و جوانان اردبیل از افتتاح 7 پروژه ورزشی در هفته دولت خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته سرانه مطلوب برای استان اردبیل 2/1 مترمربع هدف‌گذاری شده است.

اکبر ورودی در گفتگو با سبلان ما، از افتتاح پروژه‌های ورزشی در هفته دولت خبر داد و گفت: از مجموع  31 پروژه نیمه‌تمام و غیرفعال در استان اردبیل 7 پروژه به مرحله بهره‌برداری رسیده است که در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

وی جبران عقب‌ماندگی‌ها و فاصله با شاخص ملی سرانه ورزشی را از اهداف اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل نام برد و گفت: هم اکنون سرانه استان حدود 54/ 0 مترمربع است درحالی‌که توسط سرانه کشور0/78 مترمربع است،

ورودی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته سرانه مطلوب برای استان اردبیل 2/1 مترمربع هدف‌گذاری شده است و تلاش می‌کنیم با بکار بردن همه ظرفیت‌های ملی و استانی این را محقق کنیم.

 وی گفت: زمین چمن مصنوعی و بهسازی جایگاه تماشاگران استادیوم تختی اردبیل، زمین چمن مینی‌فوتبال روستای بفراجرد خلخال، تله‌اسکی پیست اسکی روی چمن فندقلو نمین، استخر مشکین‌شهر که از طریق ماده 27 و توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی بهسازی و بازسازی شد  و زمین چمن مینی‌فوتبال مجموعه ورزشی شهدای پارس‌آباد و زمین چمن پوریای ولی خلخال پروژه ورزشی آماده افتتاح است.

ورودی به متراژ فضاهای ورزشی مورد بهره‌برداری در هفته دولت اشاره کرد و گفت: مساحت پروژه‌های مورد بهره‌برداری در مجموع 41 هزار و 700 مترمربع که از این میزان 17 هزار مترمربع شامل استخر مشکین‌شهر و زمین چمن استادیوم تختی بهسازی و بازی‌سازی است.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان اردبیل گفت: تعمیر و تجهیز اماکن ورزشی شهرستان‌های نیر، نمین، سرعین، انگوت و گرمی نیز علاوه بر پارس‌آباد و مشکین‌شهر در حال انجام است.

ورودی به 2 پروژه ورزشی زمین چمن مینی‌فوتبال در شهرهای تمرین و ایردی موسی اشاره کرد و گفت: پروژه‌های سالن ورزشی روستای لمعه دشت خلخال، سالن ورزشی روستای اندبیل خلخال و خوابگاه ورزشی خلخال در صورت تأمین اعتبار در طول سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

 

انتهای خبر/ج