تازه ها

پربیننده ترین

1398-04-31 14:35
کد مطلب: 82100
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل با بیان اینکه قیمت خرید گندم در استان اردبیل تغییر نمی کند ، گفت: کشاورزان نسبت به تحویل گندم تولیدی خود لازم است به شرکت غله مراجعه کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،  ارژنگ عزیزی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل ظهر امروز در جمع خبرنگاران از خرید گندم به مبلغ  مبلغ 17هزار ریال از کشاورزان خبرداد و گفت: علی رغم پیش بینی کاهش تولید گندم در استان اردبیل به دلیل نامناسب بودن  بارندگی در شمال استان، گفت: قیمت خرید گندم از کشاورزان همانند سال قبل بوده و تغییری نخواهد داشت

وی افزود: بر اساس اعلام شرکت غله تا کنون 150 هزار تن گندم خریداری شده که نسبت به مدت مشابه در استان 47 درصد و در سطح کشور 9 درصد کاهش یافته  است.

عزیزی در ادامه سخنان خود به پرداخت به موقع هزینه کشاورزان بابت گندم تحویلی تاکیدکرد و گفت: کشاورزان باید در موعد مقرر مبالغ محصولات فروخته شده خود را دریافت کنند تا انگیزه خروج گندم برای فروش در سایر نقاط کاهش یابد.

وی در پایان سخنان خود به ظرفیت سیلوهای موجود در استان نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 350 هزار تن ظرفیت ذخیره سازی در استان وجود دارد و این در حالی است که حدود 250 هزار تن گندم خریداری می شود.

انتهای پیام/ج

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.