08:27 - 1401/04/12
کد خبر: 95947

رئیس پارک علم و فناوری اردبیل:

کارخانه نوآوری در اردبیل راه اندازی می شود/ واگذاری زمین ارزان‌قیمت به شرکت‌های دانش بنیان

رئیس پارک علم و فناوری اردبیل از راه اندازی کارخانه نوآوری در اردبیل خبرداد و گفت: این کارخانه با هدف توسعه فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در استان تاسیس شده و از طریق ایجاد زنجیره کامل اکوسیستم فناوری در حوزه‌های مختلف گردشگری، کشاورزی، تولید بذر، فناوری ساختمان و گیاهان دارویی و فرآوری چرم به فعالیت خواهد پرداخت.

به گزارش سبلان ما ،حبیب ابراهیم پوررئیس پارک علم و فناوری اردبیل صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: پارک علم و فناوری در نظر دارد در سال تولید، دانشبنیان و اشتغالآفرین تعداد محدودی از قطعات اراضی سایت مرکزی را بصورت اجاره بلندمدت به شرکت‌های دانش بنیان واگذار کند.

وی افزود: شرکت‌های دانش بنیان و فناور مستقر در پارک، واحدهای تحقیق و توسعه صنایع بزرگ و پیشرفته، پژوهشکده‌های حوزه تکنولوژی، آزمایشگاه‌های مرجع مطابق با نیاز استان و پارک، شتاب‌دهنده‌ها، سرمایه گذاران بخش خصوصی، صندوق‌های پژوهش و فناوری و فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری در اولویت این واگذاری هستند.

ابراهیم‌پور با بیان اینکه ۳۵ شرکت دانش بنیان و ۱۱۸ واحد رشد در استان فعال است، افزود: سهم پارک علم و فناوری در اشتغال پایدار استان مشخص شده و تاکنون یک هزار و ۱۶۰ اشتغال در پارک ایجاد شده و در سال جاری هم ۳۵۰ نفر در حوزه‌های مختلف پارک اشتغال می‌یابند.

وی با اشاره به احداث کارخانه نوآوری در اردبیل افزود: این کارخانه در مساحت هفت هزار و ۵۰۰ متر مربع در شهرک الهیه اردبیل در دست احداث است که در حال حاضر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش‌بینی می‌شود امسال به بهره‌برداری برسد.

رئیس پارک علم و فناوری اردبیل افزود: این کارخانه با هدف توسعه فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در استان تاسیس شده و از طریق ایجاد زنجیره کامل اکوسیستم فناوری مشتمل بر شتاب دهنده‌ها، استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه‌های مختلف گردشگری، کشاورزی، تولید بذر، فناوری ساختمان و گیاهان دارویی و فرآوری چرم به فعالیت می‌پردازد.

ابراهیم پور گفت: راه‌اندازی کارخانه نوآوری در استان اردبیل به عنوان یک کار خلاقانه زمینه فعالیت نخبگان، محققان، اساتید و تحصیل‌کردگان را فراهم کرده و از توانمندی آنها در رونق کسب و کارهای نوآورانه استفاده می‌شود.

انتهای پیام/ج